Lichiditate pe segment
Pentru achizitor: ce se vinde în segmentul ăsta, cine câștigă teren, ce motorizare să cumperi.
Mici (B), 2008 - 2012
68.755 de mașini vândute într-un an · 33 de modele cu peste 100
În ordinea părții din segment
| # | Model, ani de fabricație | Cât din segment | Față de anul trecut | Cea mai vândută motorizare | Se vinde |
|---|---|---|---|---|---|
| 1 | DACIA LOGAN 2008 - 2012 | 27,8% | +0,2 puncte | 1.4 benzină 75 CP 38% | ușor |
| 2 | VOLKSWAGEN POLO 2008 - 2012 | 11,3% | -0,1 puncte | 1.2 motorină 75 CP 17% | ușor |
| 3 | FORD FIESTA 2008 - 2012 | 8,6% | -0,2 puncte | 1.4 motorină 68 CP 21% | ușor |
| 4 | SKODA FABIA 2008 - 2012 | 8,5% | 0,0 puncte | 1.2 benzină 60 CP 20% | ușor |
| 5 | OPEL CORSA 2008 - 2012 | 7,4% | -0,2 puncte | 1.2 motorină 75 CP 23% | ușor |
| 6 | DACIA SANDERO 2008 - 2012 | 5,4% | +0,1 puncte | 1.4 benzină 75 CP 34% | ușor |
| 7 | SEAT IBIZA 2008 - 2012 | 5,3% | +0,1 puncte | 1.2 motorină 75 CP 26% | ușor |
| 8 | RENAULT CLIO 2008 - 2012 | 3,3% | 0,0 puncte | 1.1 benzină 75 CP 22% | ușor |
| 9 | PEUGEOT 207 2008 - 2012 | 2,6% | 0,0 puncte | 1.4 motorină 68 CP 22% | ușor |
| 10 | CHEVROLET AVEO 2008 - 2011 | 2,2% | 0,0 puncte | 1.4 benzină 94 CP 41% | ușor |
| 11 | FIAT PUNTO 2008 - 2012 | 2,0% | -0,1 puncte | 1.4 benzină 77 CP 27% | ușor |
| 12 | TOYOTA YARIS 2008 - 2012 | 1,7% | +0,1 puncte | 1.4 motorină 90 CP 31% | mediu |
| 13 | PEUGEOT 206 2008 | 1,4% | -0,1 puncte | 1.4 benzină 75 CP 49% | mediu |
| 14 | CITROEN C3 2008 - 2012 | 1,3% | +0,1 puncte | 1.4 motorină 68 CP 37% | mediu |
| 15 | HYUNDAI ACCENT | 1,3% | +0,1 puncte | 1.4 benzină 97 CP 47% | mediu |
| 16 | FORD FUSION 2008 | 0,9% | -0,1 puncte | 1.4 benzină 80 CP 50% | mediu |
| 17 | HYUNDAI I20 2009 - 2012 | 0,9% | +0,1 puncte | 1.2 benzină 84 CP 47% | mediu |
| 18 | SUZUKI SWIFT 2008 - 2012 | 0,9% | 0,0 puncte | 1.3 benzină 91 CP 53% | mediu |
| 19 | RENAULT SYMBOL | 0,9% | 0,0 puncte | 1.4 benzină 75 CP 94% | mediu |
| 20 | NISSAN MICRA 2008 - 2012 | 0,8% | -0,1 puncte | 1.2 benzină 65 CP 59% | mediu |
| 21 | AUDI A1 2010 - 2012 | 0,7% | 0,0 puncte | 1.6 motorină 90 CP 25% | mediu |
| 22 | MITSUBISHI COLT 2008 - 2009 | 0,7% | 0,0 puncte | 1.3 benzină 95 CP 54% | mediu |
| 23 | PEUGEOT 208 2012 | 0,6% | 0,0 puncte | 1.4 motorină 68 CP 41% | greu |
| 24 | MAZDA 2 2008 - 2012 | 0,5% | -0,1 puncte | 1.3 benzină 75 CP 45% | greu |
| 25 | KIA RIO 2008 - 2012 | 0,5% | 0,0 puncte | 1.2 benzină 84 CP 24% | greu |
| 26 | SEAT CORDOBA | 0,4% | 0,0 puncte | 1.4 benzină 86 CP 52% | greu |
| 27 | RENAULT MODUS 2008 | 0,3% | 0,0 puncte | 1.5 motorină 86 CP 38% | greu |
| 28 | CHEVROLET KALOS 2008 | 0,3% | 0,0 puncte | 1.1 benzină 72 CP 100% | greu |
| 29 | ALFA ROMEO MITO | 0,2% | 0,0 puncte | 1.6 motorină 120 CP 17% | greu |
| 30 | NISSAN NOTE 2008 - 2011 | 0,2% | 0,0 puncte | 1.5 motorină 86 CP 49% | greu |
| 31 | MINI COOPER 2010 - 2012 | 0,2% | 0,0 puncte | 1.6 benzină 122 CP 53% | greu |
| 32 | CITROEN DS3 | 0,2% | +0,1 puncte | 1.6 benzină 156 CP 32% | greu |
| 33 | HONDA JAZZ | 0,2% | 0,0 puncte | 1.3 benzină 99 CP 53% | greu |
| alte 11 modele sub 100 de mașini (309 în total) | |||||
Cât din segment: din 100 de mașini de clasa asta vândute în ultimul an, câte au fost modelul ăsta. Față de anul trecut: cu cât a crescut sau a scăzut partea lui, în puncte; dacă toată piața scade la fel, partea rămâne aceeași. Se vinde: ușor pentru treimea de sus a segmentului, greu pentru cea de jos.
Sursa: înmatriculări DGPCI, prima înmatriculare în România și reînmatriculări, noiembrie 2025 - octombrie 2026. Nu măsoară intenția de cumpărare, nici prețul, nici timpul de vânzare.