Lichiditate pe segment
Pentru achizitor: ce se vinde în segmentul ăsta, cine câștigă teren, ce motorizare să cumperi.
Monovolume (MPV), 2007 - 2011
39.745 de mașini vândute într-un an · 36 de modele cu peste 100
În ordinea părții din segment
| # | Model, ani de fabricație | Cât din segment | Față de anul trecut | Cea mai vândută motorizare | Se vinde |
|---|---|---|---|---|---|
| 1 | VOLKSWAGEN TOURAN 2007 - 2011 | 15,3% | -0,4 puncte | 2.0 motorină 140 CP 39% | ușor |
| 2 | VOLKSWAGEN GOLF PLUS 2007 - 2011 | 9,4% | -0,1 puncte | 1.9 motorină 105 CP 27% | ușor |
| 3 | VOLKSWAGEN SHARAN 2007 - 2011 | 6,8% | +0,7 puncte | 2.0 motorină 140 CP 63% | ușor |
| 4 | VOLKSWAGEN CADDY 2007 - 2011 | 6,7% | +0,4 puncte | 1.9 motorină 105 CP 43% | ușor |
| 5 | OPEL ZAFIRA 2007 - 2011 | 6,5% | -0,8 puncte | 1.9 motorină 120 CP 26% | ușor |
| 6 | RENAULT SCENIC 2007 - 2011 | 6,3% | -0,5 puncte | 1.9 motorină 131 CP 25% | ușor |
| 7 | MERCEDES-BENZ CLASA B 2007 - 2011 | 4,5% | -0,3 puncte | 2.0 motorină 109 CP 33% | ușor |
| 8 | FORD C-MAX 2007 - 2011 | 4,2% | +0,1 puncte | 1.6 motorină 109 CP 26% | ușor |
| 9 | VOLKSWAGEN TRANSPORTER 2007 - 2011 | 3,0% | +0,2 puncte | 1.9 motorină 102 CP 28% | ușor |
| 10 | SEAT ALTEA 2007 - 2011 | 2,8% | -0,2 puncte | 1.9 motorină 105 CP 24% | ușor |
| 11 | MERCEDES-BENZ VITO 2007 - 2011 | 2,5% | +0,1 puncte | 2.1 motorină 116 CP 24% | ușor |
| 12 | SEAT ALHAMBRA 2007 - 2011 | 2,4% | +0,2 puncte | 2.0 motorină 140 CP 65% | ușor |
| 13 | OPEL MERIVA 2007 - 2011 | 2,4% | -0,1 puncte | 1.7 motorină 101 CP 22% | mediu |
| 14 | FORD S-MAX 2007 - 2011 | 2,3% | 0,0 puncte | 2.0 motorină 140 CP 47% | mediu |
| 15 | FORD GALAXY 2007 - 2011 | 2,3% | 0,0 puncte | 2.0 motorină 140 CP 59% | mediu |
| 16 | SKODA ROOMSTER 2007 - 2011 | 2,1% | +0,1 puncte | 1.4 motorină 80 CP 18% | mediu |
| 17 | CITROEN C4 PICASSO 2007 - 2011 | 1,8% | -0,1 puncte | 1.6 motorină 109 CP 46% | mediu |
| 18 | MAZDA 5 2007 - 2011 | 1,6% | -0,1 puncte | 2.0 motorină 143 CP 38% | mediu |
| 19 | RENAULT KANGOO 2007 - 2011 | 1,4% | 0,0 puncte | 1.5 motorină 90 CP 17% | mediu |
| 20 | RENAULT TRAFIC 2007 - 2011 | 1,3% | +0,1 puncte | 2.0 motorină 114 CP 80% | mediu |
| 21 | FIAT DOBLO 2007 - 2011 | 1,2% | 0,0 puncte | 1.2 motorină 84 CP 37% | mediu |
| 22 | OPEL VIVARO 2007 - 2011 | 1,2% | +0,1 puncte | 2.0 motorină 114 CP 76% | mediu |
| 23 | MERCEDES-BENZ VIANO 2007 - 2011 | 1,2% | +0,2 puncte | 2.1 motorină 163 CP 31% | mediu |
| 24 | VOLKSWAGEN MULTIVAN 2007 - 2011 | 1,1% | +0,2 puncte | 2.0 motorină 179 CP 51% | mediu |
| 25 | RENAULT ESPACE 2007 - 2011 | 1,0% | 0,0 puncte | 2.0 motorină 150 CP 45% | greu |
| 26 | VOLKSWAGEN CARAVELLE 2010 - 2011 | 0,9% | +0,2 puncte | 2.0 motorină 140 CP 50% | greu |
| 27 | OPEL COMBO 2007 - 2010 | 0,9% | 0,0 puncte | 1.7 motorină 101 CP 50% | greu |
| 28 | PEUGEOT PARTNER | 0,8% | 0,0 puncte | 1.6 motorină 75 CP 44% | greu |
| 29 | CITROEN BERLINGO 2007 - 2011 | 0,7% | -0,1 puncte | 1.6 motorină 75 CP 29% | greu |
| 30 | FORD GRAND C-MAX 2010 - 2011 | 0,7% | +0,1 puncte | 1.6 motorină 116 CP 45% | greu |
| 31 | FORD TOURNEO CONNECT 2007 - 2010 | 0,5% | +0,1 puncte | 1.8 motorină 90 CP 65% | greu |
| 32 | CITROEN C3 PICASSO | 0,3% | +0,1 puncte | 1.6 motorină 92 CP 31% | greu |
| 33 | CITROEN XSARA PICASSO 2007 - 2010 | 0,3% | -0,1 puncte | 1.6 benzină 109 CP 36% | greu |
| 34 | PEUGEOT 807 2007 - 2009 | 0,3% | 0,0 puncte | 2.0 motorină 136 CP 74% | greu |
| 35 | HYUNDAI IX20 2011 | 0,3% | 0,0 puncte | 1.4 benzină 90 CP 48% | greu |
| 35 | OPEL ZAFIRA TOURER 2011 | 0,3% | 0,0 puncte | 2.0 motorină 131 CP 41% | greu |
| alte 31 de modele sub 100 de mașini (1.188 în total) | |||||
Cât din segment: din 100 de mașini de clasa asta vândute în ultimul an, câte au fost modelul ăsta. Față de anul trecut: cu cât a crescut sau a scăzut partea lui, în puncte; dacă toată piața scade la fel, partea rămâne aceeași. Se vinde: ușor pentru treimea de sus a segmentului, greu pentru cea de jos.
Sursa: înmatriculări DGPCI, prima înmatriculare în România și reînmatriculări, noiembrie 2025 - octombrie 2026. Nu măsoară intenția de cumpărare, nici prețul, nici timpul de vânzare.