Lichiditate pe segment
Pentru achizitor: ce se vinde în segmentul ăsta, cine câștigă teren, ce motorizare să cumperi.
SUV mari, 2006 - 2010
13.753 de mașini vândute într-un an · 17 modele cu peste 100
În ordinea părții din segment
| # | Model, ani de fabricație | Cât din segment | Față de anul trecut | Cea mai vândută motorizare | Se vinde |
|---|---|---|---|---|---|
| 1 | VOLKSWAGEN TOUAREG 2006 - 2010 | 19,3% | +0,7 puncte | 3.0 motorină 239 CP 33% | ușor |
| 2 | BMW X5 2006 - 2010 | 12,7% | -0,3 puncte | 3.0 motorină 235 CP 54% | ușor |
| 3 | BMW X6 2008 - 2010 | 9,4% | +0,4 puncte | 3.0 motorină 306 CP 31% | ușor |
| 4 | MERCEDES-BENZ ML 2006 - 2010 | 8,3% | +0,2 puncte | 3.0 motorină 224 CP 56% | ușor |
| 5 | HYUNDAI SANTA FE 2006 - 2010 | 8,1% | +0,4 puncte | 2.2 motorină 155 CP 46% | ușor |
| 6 | MITSUBISHI OUTLANDER 2007 - 2010 | 7,1% | -0,4 puncte | 2.0 motorină 140 CP 60% | ușor |
| 7 | AUDI Q7 2006 - 2010 | 5,8% | -0,1 puncte | 3.0 motorină 232 CP 57% | mediu |
| 8 | VOLVO XC60 2008 - 2010 | 4,8% | -0,4 puncte | 2.4 motorină 163 CP 30% | mediu |
| 9 | KIA SORENTO 2006 - 2010 | 4,2% | -0,1 puncte | 2.5 motorină 140 CP 46% | mediu |
| 10 | VOLVO XC90 2006 - 2010 | 3,2% | +0,2 puncte | 2.4 motorină 185 CP 60% | mediu |
| 11 | MAZDA CX-7 2009 - 2010 | 2,3% | -0,3 puncte | 2.2 motorină 173 CP 81% | mediu |
| 12 | PORSCHE CAYENNE 2010 | 2,2% | 0,0 puncte | 3.0 motorină 239 CP 73% | greu |
| 13 | NISSAN PATHFINDER 2006 - 2008 | 2,1% | +0,1 puncte | 2.5 motorină 171 CP 53% | greu |
| 14 | LAND ROVER RANGE ROVER SPORT 2006 - 2010 | 2,1% | -0,2 puncte | 2.7 motorină 190 CP 55% | greu |
| 15 | TOYOTA LAND CRUISER 2006 - 2008 | 1,8% | 0,0 puncte | 3.0 motorină 173 CP 74% | greu |
| 16 | LAND ROVER DISCOVERY 2006 - 2008 | 1,1% | 0,0 puncte | 2.7 motorină 190 CP 80% | greu |
| 17 | LEXUS RX 2006 - 2010 | 0,8% | -0,3 puncte | 3.5 hibrid 249 CP 51% | greu |
| alte 15 modele sub 100 de mașini (641 în total) | |||||
Cât din segment: din 100 de mașini de clasa asta vândute în ultimul an, câte au fost modelul ăsta. Față de anul trecut: cu cât a crescut sau a scăzut partea lui, în puncte; dacă toată piața scade la fel, partea rămâne aceeași. Se vinde: ușor pentru treimea de sus a segmentului, greu pentru cea de jos.
Sursa: înmatriculări DGPCI, prima înmatriculare în România și reînmatriculări, noiembrie 2025 - octombrie 2026. Nu măsoară intenția de cumpărare, nici prețul, nici timpul de vânzare.